استفاده درست از ریش تراش

شاید شما هم از آن دسته آقایانی باشید که همیشه از حساسیت و قرمزی پوست خود بعد از تراشیدن ریش توسط ماشین شاکی هستید. در ادامه به علت به این رخداد و راه حل ساده آن میپردازیم.

یکی از مشکلاتی که آقایان همیشه با آن درگیر هستند تراشیدن ریش و حساس شدن پوست بعد از آن است. امروزه با توجه به اینکه اغلب افراد از ماشین برای تراشیدن ریش استفاده می کنند بیشتر این مشکل را دارند و علت آن را به کیفیت ماشین ریش تراش و یا تک تیغه و یا سه تیغه بودن نسبت می دهند که صد البته واقعیت ندارد.

 

استفاده درست از ریش تراش

 در واقع ریشه اشکال از نحوه کاربرد ماشین ریش تراشی است و یک تیغه و یا سه تیغه بودن هیچ اثری در این مورد ندارد. اگر قصد داری کمترین حساسیت پوستی را بعد از تراش ریش داشته باشید به این موارد دقت کنید:  

1. همیشه تراشیدن ریش را از زیر گلو و چانه شروع و در نهایت روی گونه را بتراشید. در واقع همه ماشینها در شرایطی که خنک هستند حساسیت و تحریک کمتری به پوست می رسانند. پس واضح است که بخشهایی مانند زیر گلو و چانه که بیشتر در معرض حساسیت هستند در ابتدا که تیغه ها خنکتر هستند تراشیده شوند.  

2. موقع تراشیدن زیر گلو سر خود را بالا نگیرید. هر قدر پوست شما کشیده تر باشد بیشتر تحریک خواهد شد. پس کاملا” سر خود را به پایین بیاندازید و ریش را بتراشید.

مهمترین علت تحریک پوستی همین مورد است. پوست شما باید کاملا آزاد باشد.  

3. ریش تراش را روی پوست خود فشار ندهید بلکه روی پوست خود حرکت دهید.  

4. هیچگاه صورت مرطوب خود را با ماشین نتراشید. ریش و صورت باید کاملا خشک باشند.  

5. همیشه بعد از اصلاح صورت از یک افترشیو ژله ای استفاده کنید تا پوستتان جوش نزند. هرگز از ادکلن به جای افترشیو استفاده نکنید.  

6. هر سه سال یکبار تیغهای ریش تراش خود را عوض کنید. هر تیغ حدودا” 1000 بار قابلیت تراشیدن ریش دارد.

انتشار : 03 خرداد 1396

دیدگاه ها

دیدگاه کاربران

    هیچ دیدگاهی در حال حاضر ثبت نشده است.

عضویت در خبرنامه

در صورتی که تمایل دارید زودتر از دیگران از تخفیفات ، اطلاعیه ها و ... مطلع شوید ، از طریق فرم زیر در خبرمه عضو شوید...