مدل های مختلف ریش و سیبیل برای فرم چهره

ریش و سبیل جزئی از زیبایی یک مرد به حساب می آید. اگر تا حالا ریش و سبیل نگذاشته اید و به تازگی تصمیم دارید آن را امتحان کنید.از جدیدترین مد آقایان چند مدل ریش و سبیل که با چهره های مختلف تناسب دارد را می توانید از بین دسته های سبک ریش و سبیل، مورد دلخواه را انتخاب کنید.

از مهم ترین مواردی که در دنیای مد آقایان به آن توجه زیادی می شود مدل ریش و سبیل است. سبک ریش و سبیل می تواند چهره شما را به کل تغییر دهد تا حدی که شاید نزدیک ترین افراد و آشنایان وقتی چهره جدید شما را با ریش و سبیل ببینند شما را نشناسند. اصلاح ریش و سبیل و مدل های مختلف باید بر اساس فرم چهره شما انتخاب شود وگرنه اثر منفی بر ظاهر شما خواهد گذاشت.

 

مدل های مختلف ریش و سیبیل برای فرم چهره

صورت های کشیده

اگر چهره باریک و کشیده ای دارید بهترین مدل ریش مدلی است که موهای چانه کوتاه می شود. ریش بلند برای این فرم چهره ها آن را کشیده تر و اغراق آمیزتر می کند. پس پیشنهاد می کنیم این افراد بیشتر ته ریش بگذارند تا ریش بلند.

 

صورت های گرد

بیشتر آقایان به این فکر نمی کنند وقتی ریش می گذارند چهره خود را کشیده تر می کنند. مدل ریش پر و بلند باعث می شود که گردی صورت دیده نشود و یا حداقل کمتر دیده شود. با گذاشتن ریش پروفسوری دو سمت صورت خالی می شود و چانه برجسته تر دیده می شود. سبیل با ریش پرفسوری می تواند چهره شما را پر و کشیده نشان دهد.

 

صورت های مربعی شکل

کسانی که چهره های مربعی شکل دارند خط فک آنها بسیار قوی است و بیش از اندازه خشن به نظر می رسند به همین خاطر بیشتر این افراد می خواهند ظاهرشان کمی از فرم مربعی شکل بیرون بیاید. بهترین راه برای نرم جلوه دادن خطوط شکسته این نوع چهره ها کوتاه کردن موهای روی گونه و خط انداختن با فرم گرد است. این کار باعث می شود که خطوط شکسته چهره های مربعی کمی کنترل شود.

 

صورت های مثلثی

بعضی آقایان چهره های کوچک با چانه ای نوک تیز دارند، معمولا این چهره ها را مثلثی می نامند. در این مورد، می توانید بگذارید صورت با ریش پر شود تا تیزی چانه کمتر به چشم بیاید و ظاهر آن را گرد کند. برای این مدل می بایست آن قسمت ریش که از چانه پایین تر آمده را به شکل گرد به زیر چانه حالت دهید تا تیزی چانه کمتر دیده شود.

 

صورت کشیده، چانه تیز

ریش بلند و پرپشت به مردانی که چهره کشیده و چانه کوچک دارند. ریش پرپشت می تواند چانه کوچک و نوک تیز را بپوشاند و چهره را متناسب و جذاب تر نشان دهد. اگر سبیل در این مورد مدل دار اصلاح شود کشیدگی چهره را کنترل می کند و باعث می شود چهره متناسب دیده شود.

 

صورت های مستطیلی

مردانی که چهره مستطیلی شکل دارند اغلب برای متناسب جلوه دادن چهره خود و کنترل خطوط موازی چهره دو طرف ریش را بلند می کنند و درازای ریش را کوتاه نگه می دارند.

 

اگر هنوز  مدل مورد علاقه خود را پیدا نکردید و نمی دانید با چهره شما تناسب دارد یا نه، احتمال دارد که چهره شما از نوع مدل ترکیبی باشد. در این موقعیت شما فقط با امتحان کردن مدل های مختلف می توانید مدل بهتر و متناسب با چهره خود را انتخاب کنید. بهترین روش این است که بگذارید بیش از یک هفته ریش شما رشد کند و قبل از اینکه اصلاح کنید مدل های مختلف را به ترتیب از مدل های پرپشت تا مدل های کوتاه تر روی چهره خود امتحان کنید. در غیر این صورت ته ریش بهترین انتخاب خواهد بود.

مهمترین نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که مدل مناسب ریش و سبیل همان مدلی است که آن را می پسندید و با آن احساس خوبی دارید. گاهی بعضی از آقایان با تغییر فصل و تغییرات آب و هوا مدل ریش را عوض می کنند که شاید با این روش بتوانند جلوی سوختن پوست صورت بر اثر آفتاب شدید یا سوز و سرمای هوا را بگیرند که این مورد هم به سازگاری بدن افراد با دماهای مختلف ارتباط دارد و هر کس بسته به خواسته خود آن را انتخاب می کند.ریش و سبیل مشکلات پوست را می پوشاند و گاهی چهره را بسیار جدی تر از آنچه هست نشان می دهد.

انتشار : 17 دی 1396

دیدگاه ها

دیدگاه کاربران

    هیچ دیدگاهی در حال حاضر ثبت نشده است.

عضویت در خبرنامه

در صورتی که تمایل دارید زودتر از دیگران از تخفیفات ، اطلاعیه ها و ... مطلع شوید ، از طریق فرم زیر در خبرمه عضو شوید...